Kto sme?

Projekt Stojíme na rukách vznikol z iniciatívy spájať ľudí. Ľudí, čo necvičia len pre výkon a estetiku, ale zbližuje ich pohyb samotný. A patrí sem aj stojka na rukách, ktorá prepája komplexnú prácu na sile, flexibilite a vytváraní rovnováhy. Cieľom tohoto projektu je cez postupný a metodický proces učiť ľudí stáť na rukách bez ohľadu na vek, talent alebo pohybový background.

A rovnako sa sa stretli aj zakladatelia tohto projektu. Na ihrisku Fakulty Telesnej Výchovy a Športu, kde jeden stál na rukách a druhý sa ho so sánkou na zemi sa pýtal, ako sa to môže naučiť aj on. Od vtedy už uplynulo viac ako desať rokov a stojka sa stala súčasťou ich životov.

Stojka na rukách

Patrik Kubiček

Online coach, stojkár, silový tréning

Som pohybový nadšenec a mojou vášňou je inšpirovať a posúvať druhých ľudí. Chcem ukázať, že veci ktoré na prvý pohľad vyzerajú byť príliš obtiažne, sú konzistentnou prácou a vytrvalým procesom zvládnuteľné. 

Začínal som v bazéne, čo mi síce vybudovalo cieľavedomosť, no mimo vody som bol ako drevo. Pri hľadaní pohybovej slobody som postretával mnoho učiteľov, no najviac mi otvoril oči Ido Portal z Izraela. Ukázal mi, že sa nemusím špecializovať len na jednu disciplínu. Môžem byť komplexný atlét, ktorý dokáže čokoľvek, čo si zaumieni. 

Vo vlastnom tréningu sa sústredím na rozvoj sily, flexibility a handbalancingu. Stojku vnímam ako majstrovstvo ovládania vlastného tela a mysle. Proces učenia státia na rukách mi ukazuje hodnoty, za ktorými si v živote stojím.

Vo voľnom čase sa venujem hre na gitaru, spievam a taktiež pôsobím ako učiteľ v 2. ročníku na Univerzite Vedomého Života.

Michal Štefanka Stojka na rukách

Michal Štefanka

ONLINE COACH, STOJKÁR, Acroyoga

Som chalan z malého mestečka zo stredu Slovenska, ktorý žije športom od nepamäti. Vytrvalou prácou na sebe a tiež štúdiom na športovej škole som sa dostal k odovzdávaniu nadobudnutých skúseností a vedomostí ďalej.

Začínal som s pohybovými hrami s kamarátmi na sídlisku, neskôr organizovanými tréningami atletiky, všeobecnej pohybovej prípravy a od 13 roku tiež hraním futbalu za klub. 

Práca s vlastnou hmotnosťou ma okúzlila na vysokej škole (FTVŠ UK), kde som tiež ako húževnatý samouk začal so stojkou na rukách tréningom na chodbách intrákov večer čo večer. Stáť som sa na rukách naučil, avšak korekcia línie, prechody do rôznych tvarov a zaujímavé nástupy prišli až s vyhladaním učiteľov, ktorí už boli na tejto ceste dlhšie. Vtedy som ešte väčšmi pochopil silu mentorov a individuálneho prístupu k študentom. 

Pred 4 rokmi som tiež začal s tréningom ACROYOGY, ktorá je vlastne formou párovej akrobacie, na ktorú ma moje dovtedajšie športové disciplíny pekne pripravovali. Stala sa mojou vášňou a dnes okrem tréningov sily a stojok vediem tiež skupinové tréningy acroyogy.

Verified by MonsterInsights